Michael, urodzony w Nowym Jorku, założył firmę ThreeBrook Associates LLC, której jest Prezesem i Dyrektorem Generalnym od 2008 roku.

Od ponad 35 lat Michael jest prawnikiem specjalizującym się w prawie spółek i doradcą różnych amerykańskich i zagranicznych firm i przedsiębiorców.

Michael posiada wykształcenie prawnicze uzyskane w New York University School of Law i St. John’s University School of Law (Redaktor Naczelny Przeglądu Prawnego). Michael początkowo pracował jako doradca finansowy w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a następnie w kilku bardzo cenionych kancelariach prawnych (w tym Hawkins Delafield & Wood; Hall McNicol; i Schnader Harrison), rozwijając wiedzę specjalistyczną w zakresie transakcji prawnych, biznesowych i finansowych, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia transgraniczne.

Michael był także współzałożycielem i współzarządzającym odnoszącej sukcesy i cenionej międzynarodowej firmy konsultingowej, która w dużej mierze skupiała się na inwestycjach amerykańskich i europejskich wielu rosyjskich i wschodnioeuropejskich firm, spółek rodzinnych i osób fizycznych.

Ostatnio, jako Prezes firmy Skate’s LLC (działającej pod nazwą handlową Skate’s Art Market Research), współzałożyciel i Dyrektor Art Investment Council, a także główny doradca ARTnews Ltd, Michael poznał tajniki globalnego świata sztuki i posiada szczególną wiedzę na temat sztuki jako składnika aktywów / inwestycji.

Michael pełni funkcję Starszego Doradcy Charon Capital (Greenwich, CT), spółki rodzinnej / prywatnej firmy inwestycyjnej. Jest także Starszym Doradcą Futures Education and Futures HealthCore (Massachusetts).

Michael został dopuszczony do wykonywania zawodu prawnika w Nowym Jorku (USA).