Zagraniczne spółki holdingowe. Jak bezpiecznie zabezpieczyć aktywa i poukładać biznes?

Wypłata zysków kapitałowych najczęściej wiąże się z powstaniem obowiązku zapłaty wcale nie małego podatku dochodowego. Jest to jedna z głównych bolączek przedsiębiorców. Od niedawna w polskim porządku prawnym istnieje polska spółka holdingowa, która rozwiązuje w dużej mierze ten problem. W tym artykule omawiamy zagraniczne spółki holdingowe w innych krajach Europejskich tj. w Holandii, w Luksemburgu, na Cyprze oraz we Szwajcarii.
Jeśli chcesz poznać różnice podatkowe pomiędzy polską spółką holdingową, a holdingiem zagranicznym, zapraszam do lektury.
Dlaczego mamy różnice w podatkach w Europie, mimo że wszystkie spółki zajmują się…. holdingiem?
W tym zakresie w Europie mamy również konkurencję podatkową, tzn., że poszczególne państwa wprowadzają szereg zwolnień i wyłączeń podatkowych, aby lokalny reżim podatkowy był korzystniejszy i aby przyciągnąć inwestorów. Regulacje dla holdingów pozwalają podatnikom na czerpanie korzyści finansowych z posiadania akcji i udziałów. Są to zarówno zwolnienia dla dywidend, jak i dla zysków kapitałowych.
Spółka holdingowa jest również pewną formą zabezpieczenia aktywów, pomaga usprawnić przepływy finansowe w grupie między podmiotami no i zapewnia odroczenie podatkowe dla zysków operacyjnych w strukturze, jeżeli mają one służyć reinwestycji. Spółka holdingowa to również sposób na oddzielenie własności udziałów w spółkach operacyjnych od jej właściciela i może być praktyczną alternatywą dla polskiej fundacji rodzinnej. Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden wniosek – ASI (Alternatywna Spółka Inwestycyjna) to również spółka holdingowa!
Dlatego wszelkie spółki holdingowe mogą być atrakcyjną opcją dla opodatkowania dywidend oraz zysków kapitałowych spółek w grupie oraz formą organizacji ich struktury własnościowej. Zaś zagraniczne spółki holdingowe służą dywersyfikacji ryzyka geopolitycznego oraz mają na celu również przekonanie m.in inwestora do tego, aby zainteresował się np.: Twoim biznesem. Łatwiej jest przecież opowiedzieć dobrą historię rozwoju Twojego biznesu, gdy masz holding w Zurichu, niż gdy jest on w Łodzi.
Jakie są korzyści wykorzystania spółki holdingowej?
Dla przedsiębiorców, utworzenie zagranicznej spółki holdingowej może być korzystne pod wieloma względami. Przede wszystkim, korzystne podatki mogą prowadzić do obniżenia obciążeń podatkowych związanych z wypłatą dywidend i zysków kapitałowych. Oznacza to większą elastyczność i możliwość planowania finansów m.in zatrzymania większej części zysków w spółce, co może być reinwestowane w rozwój firmy.
Ponadto, spółka holdingowa może służyć jako struktura kontrolna dla innych spółek, umożliwiając lepsze zarządzanie, planowanie podatkowe, w tym optymalizację niepotrzebnych kosztów oraz ochronę aktywów (oddzielenie własności udziałów w spółkach operacyjnych przez dodatkowy holding). Działa ona jako centralny punkt zarządzania portfelem inwestycyjnym i może zapewnić większą przejrzystość i efektywność w zarządzaniu różnymi spółkami w grupie.
Dlaczego Cypr wciąż nie traci na popularności?
Podatek dochodowy (CIT) dla spółek cypryjskich wynosi 12,5%. Nie zawsze odnosi się to do chodów pasywnych. Bo te mogą podlegać opodatkowaniu również podatkiem od obrony (tzw.: Special Defence Contribution). Dlatego sugerujemy ostrożność, gdy układacie swoją spółkę inwestycyjną (taki podatek sięga 30%).
Na Cyprze nie ma podatku od zysków kapitałowych
Dochody ze zbycia tzw. titles – to bardzo szeroki katalog różnego rodzaju instrumentów finansowych i obejmuje on również udziały i akcje – które są zwolnione z podatku na Cyprze bez żadnych dodatkowych warunków. Cypr do dziś nie wprowadził przepisów o podatku od zysków kapitałowych ani dla spółek, ani dla osób prywatnych.
Również dywidendy otrzymywane od spółek zagranicznych przez spółkę cypryjską nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na Cyprze. Stanie się tak jeżeli zostaną spełnione następujące warunki:
- Jeśli zagraniczna spółka wypłacająca ani bezpośrednio, ani pośrednio nie uzyskuje więcej niż 50% jej dochodów z dochodów pasywnych (dochód niehandlowy) oraz
- Jeżeli ta sama spółka płaci podatki od swojego dochodu, które są istotnie niższe niż obciążenie podatkowe na Cyprze (stawka podatkowa w kraju wypłacającym dywidendę w wysokości 5% lub więcej spełnia ten warunek).
Zauważmy, że i tutaj dla dywidend przepisy cypryjskie są dość liberalne. Przykładowo nie jest wymagany żaden próg posiadania udziałów, czyli wystarczy posiadać tylko 1% udziałów w spółce wypłacającej dywidendę i będzie ona zwolniona z podatku na Cyprze. Tak łagodne warunki zwolnienie niespotykane są de facto w innych jurysdykcjach podatkowych.
Praktycznie we wszystkich przypadkach będzie dochodzić do całkowitego zwolnienia z jakiegokolwiek opodatkowania dywidend czy zysków kapitałowych na Cyprze. Takie zwolnienia powodują, że Cypr oferuje wiele korzyści podatkowych i wygrywa z innymi lokalizacjami w Europie, ale spójrzmy, jak wygląda sytuacja w innych krajach!
Czy spółka holdingowa w Holandii jest atrakcyjna?
Holandia była zawsze najbardziej popularnym holdingiem na Świecie. W latach 80’ czy 90” używało się tzw. Dutch Sandwich – a była to spółka w Holandii z drugą spółką matką zarejestrowaną na Antylach Holenderskich. Spółka holenderska stanowiła od zawsze bramę do Europy dla inwestorów z całego świata. Od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło, ale nie da się Holandii odmówić dobrej pozycji międzynarodowej i jeżeli naprawdę planujesz postawić dobry holding, i nie przerażają Cię koszty obsługi prawnej z tym związane, to Holandia nadal jest dobrym rozwiązaniem.
Na czym polegają regulacje holenderskie?
W Holandii możesz założyć spółkę BV lub NV. Podatek dochodowy jaki płacą spółki w Holandii wynosi 25,8% (podatek CIT w Holandii zmienia się praktycznie co roku). Natomiast holdingi w Holandii korzystają ze zwolnienia tzw. participation exemption. Zwolnienie z opodatkowania będzie dotyczyło dochodów spółek holenderskich, jeśli pochodzi z dywidend lub zysków kapitałowych i o ile źródło tego dochodu stanowi tzw. inwestycja kwalifikowana. Będzie to miało miejsce, jeżeli holenderska spółka holdingowa będzie wspólnikiem co najmniej 5 procent kapitału w spółce zależnej oraz jeżeli ta spółka zależna nie jest inwestycją pasywną – a jest np.: celową inwestycją w holdingu.
Kliknij, aby sprawdzić jakie dokładnie warunki powinna spełnić spółka holdingowa w Holandii.
Holandia zawsze była i jest interesującą lokalizacją dla osób poszukujących miejsca na utworzenie prestiżowej spółki dobrze postrzeganej w środowisku międzynarodowym. Wybierana jest dla świadczenia usług zarówno przez branże finansowe, technologiczne jak i korporacje handlowe.
Dlaczego Holding w Luksemburgu jest dziś tak popularny?
W Luksemburgu możesz założyć bardzo wiele różnych wehikułów inwestycyjnych. To kraj, który oferuje najbardziej rozbudowaną infrastrukturę prawną przeróżnych funduszy, holdingów i spółek inwestycyjnych. Dziś Luksemburg daje alternatywę dla holenderskiej spółki holdignowej, chociaż dla funduszy inwestycyjnych jest dokładnie odwrotnie, bo tutaj Holandia wypiera zaawansowane usługi w Lukseburgu.
Wracając do holdingu, można go postawić w Luksemburgu w formie spółki Sarl lub SA. Dochody kapitałowe spółki holdingowej w Luksemburgu są opodatkowane tak jak dochody operacyjne, czyli według standardowej stawki CIT tj. podatku dochodowego od osób prawnych. W dużym uproszczeniu stawka podatku dochodowego w Luksemburgu wynosi prawie 25%. W Luksemburgu obowiązuje również wealth tax, tj. podatek od aktywów, który płacą również spółki holdingowe.
Luksemburg jest popularny, bo oferuje wiele różnych ulg podatkowych dla instrumentów finansowych oraz spółek holdingowych. Zarówno dywidendy jak i zyski kapitałowe uzyskiwane przez spółkę holdingową będą zwolnione z opodatkowania, gdy ta korzysta z participation exemption. A z participation exemption mamy do czynienia, gdy spółka w Luksemburgu posiada przez okres roku co najmniej 10% udziałów w spółce wypłacającej dywidendę, lub której udziały planujemy sprzedać.
Wyjątkowe regulacje w Luksemburgu
Luksemburg stosuje nietypowe rozwiązanie dla holdingów. Jeśli spółka nie posiada 10% udziałów w kapitale spółki wypłacającej dywidendę, to zwolnienie jest nadal możliwe. O ile spełni określone przesłanki czyli wartość nabycia udziałów spółki zależnej wynosi co najmniej 1,2 mln EUR. Wówczas dywidenda z takich udziałów będzie zwolniona z opodatkowania. Analogiczna zasada dotyczy zysków ze zbycia udziałów (lub akcji) spółki zależnej – wówczas wartość nabycia tych udziałów powinna wynosić co najmniej 6 mln EURO.
Jest jeszcze jedna ciekawa zasada w Luksemburgu dotycząca czasu posiadania 10% udziałów. Można sobie wyobrazić, że miesiąc po wniesieniu udziałów do spółki holdingowej w Luksemburgu sprzedaż udziałów będzie zwolniona – o ile spółka zadeklaruje, że będzie posiadała nadal co najmniej 10% udziałów w spółce zależnej (tej której udziały są zbywane) przez rok.
W praktyce wygląda to w ten sposób. Do spółki w Luksemburgu wnosisz 100% udziałów spółki operacyjnej, następnie sprzedajesz 40 lub 80% udziałów spółki operacyjnej. Taka transakcja może być zwolniona z opodatkowania, jeżeli spełnisz dodatkowe warunki oraz jeśli spółka holdingowa będzie nadal trzymała co najmniej 10% udziałów spółki operacyjnej przez 12 miesięcy.
Czy Luksemburg to jurysdykcja stworzona dla spółek holdingowych?
Na pewno świetnie działa tam infrastruktura dla funduszy inwestycyjnych oraz spółek finansowych. I to nie tylko w zakresie dobrych i zaawansowanych regulacji prawno-podatkowych, ale również w zakresie bardzo wysokiego poziomu usług doradczych oraz instytucji finansowych.
Czy Szwajcaria może być krajem, gdzie postawisz swój holding?
Szwajcaria jest kojarzona z krajem przyjaznym dla przedsiębiorców oraz z niskimi podatkami. Ale żeby zaraz stawiać tam holding? Zobaczmy!
Dywidenda uzyskana przez Twoją szwajcarską spółkę inwestycyjną będzie zwolniona z opodatkowania w Szwajcarii o ile będzie stanowiła tzw. kwalifikowaną inwestycję. A będzie tak wówczas, gdy spółka holdingowa posiada co najmniej 10% udziałów w spółce wypłacającej dywidendę i przez okres co najmniej 1 roku. Innym warunkiem (trochę na wzór regulacji w Luksemburgu) jest warunek minimalnej wartości udziału – co najmniej 1 mln CHF.
W przypadku zysków kapitałowych, będą one zwolnione z opodatkowania w Szwajcarii, jeżeli dochód pochodzi ze sprzedaży co najmniej 10% udziału w spółce zależnej i jeżeli udział ten był utrzymywany przez co najmniej rok.
To prawda, że Szwajcaria nie jest typową lokalizacją dla spółek holdingowych. Postawienie spółki w Szwajcarii trzeba bardzo dobrze przemyśleć. W Szwajcarii są np.: bardzo wysokie podatki od dywidend. Z drugiej strony międzynarodowy prestiż tej lokalizacji przemawia za tym, aby skorzystać z takiego właśnie rozwiązania. Z powodzeniem korzystają ze spółek w Szwajcarii grupy technologiczne czy przemysł medyczny/farmaceutyczny.
Pamiętaj
Założenie zagranicznej spółki holdingowej w danej jurysdykcji podatkowej musi mieć uzasadnienie ekonomiczne i biznesowe, jak i odpowiadać realiom działalności całej grupy kapitałowej. Motywacją nie mogą być tylko kwestie podatkowe. Jest to istotne, ponieważ założenie i funkcjonowanie spółki holdingowej w oderwaniu od elementów biznesowych może być zakwestionowane przez polskie organy podatkowe. W przypadku takiego zakwestionowania może dojść według ustawy do opodatkowania dywidend i zysków kapitałowych w Polsce.
Ponadto warto pamiętać, że korzystanie z zagranicznych spółek holdingowych wiąże się z koniecznością zrozumienia i przestrzegania odpowiednich przepisów prawnych i podatkowych w danym kraju. W każdym przypadku należy skonsultować się z prawnikiem lub doradcą podatkowym, aby dobrze zrozumieć korzyści i obowiązki związane z utworzeniem takiej struktury.
Ważne jest również, że każda spółka holdingowa musi mieć swoją substance, czyli rzeczywistą działalność gospodarczą i rzeczywistą obecność w kraju rejestracji. Ma to duże znaczenie zarówno dla zwolnienia podatkowego, aby ono obowiązywało w kraju siedziby spółki. Jak i dla uniknięcia ryzyka podatku CFC (czyli podatku od zagranicznych spółek kontrolowanych). Tak, aby twoje działania nie zostały uznane za nielegalną optymalizację podatkową. Dla tych, którzy chcą poczytać o tym więcej odsyłamy do dyrektywy ATAD3.

Blog pod redakcją dr Anny Marii Panasiuk

Założyciel i partner zarządzający kancelarii Panasiuk & Partners. Wieloletni doradca klienta w wealth management. Kieruje zespołem prawników, doradców podatkowych i księgowych, gdzie usługi zespołu skierowane są na efektywne zarządzenia portfelem klientów.
Autorzy

dr Anna Maria Panasiuk
partner zarządzający | adwokat | wealth advisor
Andrzej Sałamacha
partner, radca prawny
Magda Kwiatkowska
radca prawny
Szczepan Adamski
OF COUNSEL | PRAWNIK | PREZES ZARZĄDU YOURS SP. Z O.O.
Sabina Tyszko
konsultant podatkowy
Piotr Świąć
adwokat
Adam Apel
doradca podatkowy
Monika Baran
radca prawny
Kamil Kowalik
doradca podatkowy
Katarzyna Bieńkowska
radca prawny,
doradca podatkowy YOURS Panasiuk
Paweł Szumowski
aplikant radcowski
Yours Panasiuk
Edyta Winnicka
prawnik
Antoni Goraj
radca prawny
Katarzyna Zając
aplikant radcowski
Yours Panasiuk
Paweł Turek
doradca podatkowy
Michał Nowacki
radca prawny
Sylwia Rybicka
dyrektor ds. rozwoju
Sylwia Rozwandowicz
adwokat
Marta Kwiatkowska - Abramowska
asystent prawny
dr Adam Barcikowski
head of tax | doradca podatkowy
Dorota Sajewicz
investment partner
dr Maja Czarzasty- Hercberg
OF COUNSEL/RADCA PRAWNY
Maciej Małachowski
aplikant radcowski
Klaudia Borkowska
Aplikantka adwokacka
Archiwum
-
2023
-
2022
-
Grudzień
- POLISH FAMILY FOUNDATION – A new solution for entrepreneurs
- POLSKA FUNDACJA RODZINNA – nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców
- INVESTMENT FUNDS IN THE NETHERLANDS – ABC OF SETTING UP OF AIF
- FUNDUSZE INWESTYCYJNE W HOLANDII – ABC ZAŁOŻENIA AFI
- TAX INCENTIVES TO INVEST IN AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND (AIF)
- ZACHĘTY PODATKOWE DO INWESTYCJI W ALTERNATYWNĄ SPÓŁKĘ INWESTYCJNĄ (ASI)
-
Listopad
-
Październik
- CAN AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND SERVE THE PURPOSES OF PRIVATE INVESTMENTS?
- CZY ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA MOŻE SŁUŻYĆ PRYWATNYM INWESTYCJOM?
- M&A – TRANSACTION TRIVIA IN MERGERS & ACQUISITIONS
- M&A – CIEKAWOSTKI TRANSAKCJI MERGERS & ACQUISITION
- HISZPAŃSKA REZYDENCJA PODATKOWA – PUZZLE DLA WTAJEMNICZONYCH!
- Spanish tax residence – jigsaw puzzles for the initiated!
-
Wrzesień
-
Sierpień
-
Lipiec
-
Maj
- PODWÓJNA REZYDENCJA PODATKOWA – 4 PRZYKŁADY POWSTANIA [CZĘŚĆ II OSOBY PRYWATNE]
- DUAL TAX RESIDENCE – 4 EXAMPLES OF ITS EMERGENCE [PART II NATURAL PERSONS]
- INVESTORS’ Q&A ABOUT THE ALTERNATIVE INVESTMENT FUNDS
- O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTAJĄ INWESTORZY W KONTEKŚCIE ASI (ALTERNATYWNYCH SPÓŁEK INWESTYCYJNYCH)?
- REVOLUTION ON THE MERGERS & ACQUISITIONS MARKET – RECORD-BREAKING M&A TRANSACTIONS IN POLAND
- REWOLUCJA NA RYNKU FUZJI I PRZEJĘĆ – REKORDOWE TRANSAKCJE M&A W POLSCE
- 7 SINS COMMITTED WHILE RUNNING A BUSINESS AND MAKING INVESTMENTS
- 7 GRZECHÓW PRZY PROWADZENIU BIZNESU I INWESTYCJACH
-
Kwiecień
-
Marzec
-
Luty
- SIMPLE CONSERVATIVE INVESTMENTS. HISTORICAL ANALYSIS OF THE LAST 20 YEARS
- PROSTE INWESTYCJE KONSERWATYWNE. ANALIZA HISTORYCZNA OSTATNICH 20 LAT
- CZY WARTO ZAMIESZKAĆ W HISZPANII? PRAWO BECKHAMA, CZYLI JAK NIE PŁACIĆ PODATKÓW W HISZPANII
- IS IT WORTH LIVING IN SPAIN? BECKHAM 'S LAW, HOW TO AVOID PAYING TAXES IN SPAIN
- ESTONIAN CIT 2022 AS A REMEDY FOR THE POLISH DEAL
- ESTOŃSKI CIT 2022 JAKO REMEDIUM NA POLSKI ŁAD
-
Styczeń
- HOW CAN YOU SET UP AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND IN A FEW WEEKS?
- JAK MOŻNA ZAŁOŻYĆ ALTERNATYWNĄ SPÓŁKĘ INWESTYCYJNĄ W KILKA TYGODNI?
- DO CLOSED-END INVESTMENT FUNDS STILL PAY OFF?
- CZY FUNDUSZE INWESTYCYJNE ZAMKNIĘTE JESZCZE SIĘ OPŁACAJĄ?
- 6 REASONS WHY IT IS WORTH DEVELOPING A BUSINESS OUTSIDE POLISH BORDERS
- 6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ROZWIJAĆ BIZNES POZA POLSKĄ
-
Grudzień
-
2021
-
Grudzień
-
Listopad
-
Październik
- LIFE IN TENERIFE – TAXES AND REAL ESTATE IN THE CANARY ISLANDS
- TENERYFA NA ŻYCIE – PODATKI I NIERUCHOMOŚCI NA WYSPACH KANARYJSKICH
- TURNKEY REORGANISATION – HOW TO PREPARE A BUSINESS FOR INTERNATIONAL EXPANSION
- REORGANIZACJA POD KLUCZ CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ BIZNES NA EKSPANSJĘ ZAGRANICZNĄ
- BUSINESS EXPANSION OUTSIDE THE EU – LET’S HAVE A LOOK AT OTHER CONTINENTS
- EKSPANSJA BIZNESU POZA UE – SPÓJRZMY NA INNE KONTYNENTY
-
Wrzesień
-
Sierpień
- MAJĄTEK RODZINNY
- COMPANY RELOCATION WITHIN THE EU: PROCESS ANALYSIS AND CASE STUDY
- PRZENIESIENIE SPÓŁKI W OBRĘBIE UE: ANALIZA PROCESU I CASE STUDY
- SCALING UP BUSINESS. TAXES IN ESTONIA, ITALY, UNITED KINGDOM, MALTA AND CYPRUS – COMPARISON
- EKSPANSJA BIZNESU. PODATKI W EUROPIE.
- POLSKI ŁAD OCZAMI PRZEDSIĘBIORCY
-
Lipiec
- EXPANDING NEXT DOOR – THE CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA, GERMANY, ROMANIA
- EKSPANSJA PO SĄSIEDZKU – CZECHY, SŁOWACJA, NIEMIECY, RUMUNIA
- CONVERTIBLE DEBT IN POLAND
- CONVERTIBLE DEBT PRZY INWESTYCJACH PRE-SEED
- AIFs (ALTERNATIVE INVESTMENT FUNDS) LEAD THE WAY ON THE POLISH CAPITAL MARKET
- ASI WIEDZIE PRYM NA POLSKIM RYNKU KAPITAŁOWYM
- FAMILY FOUNDATIONS IN POLAND. CONCEPT VERSUS ENTREPRENEURS’ EXPECTATIONS
- FUNDACJA RODZINNA W POLSCE. ISTOTA POMYSŁU A OCZEKIWANIA PRZEDSIĘBIORCÓW
-
Czerwiec
- CORPORATE TAX RELIEF AND INCENTIVES FOR INVESTORS – NEW (BETTER?) SOLUTIONS
- ULGI PODATKOWE I ZACHĘTY DLA INWESTORÓW – IDZIE NOWE (LEPSZE?)
- 9% CIT ZAMIAST 19%, JAK PŁACIĆ NIŻSZY PODATEK
- CYPRUS VS. UNITED ARAB EMIRATES, WHERE TO MOVE? CHANGE OF TAX RESIDENCE
- CYPR VS. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE, GDZIE SIĘ WYPROWADZIĆ? ZMIANA REZYDENCJI PODATKOWEJ
-
Maj
-
Kwiecień
-
Marzec
-
Luty
-
Styczeń
- 6 MAJOR CHANGES IN THE BEHAVIOUR OF PRIVATE INVESTORS AND THEIR PORTFOLIOS IN 2020
- 6 GŁÓWNYCH ZMIAN W ZACHOWANIACH I PORTFELACH INWESTORÓW PRYWATNYCH W ROKU 2020
- TAX SIMPLIFICATION 2021 IN POLAND – A MAGNET FOR FOREIGN INVESTORS
- UPROSZCZENIA PODATKOWE 2021 W POLSCE – MAGNESEM DLA INWESTORÓW ZAGRANICZNYCH
- ALTERNATIVE INVESTMENT FUND (AIF) – A FIRST-CLASS INVESTMENT VEHICLE AT YOUR FINGERTIPS
- ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA (ASI). PIERWSZORZĘDNY WEHIKUŁ INWESTYCYJNY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
- ESTONIAN CIT – EFFECTIVE REDUCTION IN CORPORATE TAX IN POLAND
- CIT ESTOŃSKI – EFEKTYWNE OBNIŻENIE OPODATKOWANIA SPÓŁEK W POLSCE
-
Grudzień
-
2020
-
Grudzień
-
Listopad
- WE BREAK STEREOTYPES! PRECONCEPTIONS ABOUT LAWYERS AND THE REALITY OF BUSINESS
- AM I REALLY SAVING MYSELF MONEY? TODAY I WILL SAVE 100 PLN TO LOSE 1000 PLN TOMORROW
- ŁAMIEMY STEREOTYPY! CZYLI PRZEKONANIA O PRAWNIKACH, A REALIA BIZNESU
- CZY TO NAPRAWDĘ OSZCZĘDNOŚĆ? DZIŚ „ZAOSZCZĘDZĘ” 100 ZŁ ŻEBY JUTRO STRACIĆ 1000 ZŁ
- ZAPRASZAMY do MONAKO
- WHY IS IT WORTH BECOMING A TAX RESIDENT OF MONACO?
- DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ REZYDENTEM MONAKO? PODATKI W MONAKO
-
Październik
-
Wrzesień
-
Sierpień
-
Czerwiec
- THE WORLD IS CHANGING, AND YOU ARE STILL LOOKING FOR A UNICORN? In this article, we tell you everything you need to know to find one
- ŚWIAT SIĘ ZMIENIA, A TY WCIĄŻ SZUKASZ JEDNOROŻCA. Wszystko co musisz wiedzieć aby go znaleźć napisaliśmy tutaj
- KRYZYSOWE INWESTYCJE, CZYLI: ODWAŻNA INWESTYCJA WYMAGA OSTROŻNEGO PLANOWANIA
- JAK TRWOGA TO DO PRAWNIKA – NIEPOKOJĄCE TENDENCJE WŚRÓD STARTUPÓW
-
Maj
-
Kwiecień
- AMERICAN TAX COMPETITION. HELPFUL OR „HARMFUL”
- KONKURENCJA PODATKOWA PO AMERYKAŃSKU. POŻĄDANA, CZY „SZKODLIWA”
- PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO. Czyli jak inwestować, żeby nie stracić
- INVESTING IN HARD TIMES: HOW TO SET UP YOUR BUSINESS IN NEW YORK
- APETYT NA INWESTYCJE W TRUDNYCH CZASACH. SPÓŁKA W NOWYM YORKU
- WPŁYW PANDEMII NA TRANSAKCJE FUZJI I PRZEJĘĆ
- IMPACT OF A PANDEMIC ON MERGERS AND ACQUISITIONS
- PODATKI NA TRUDNE CZASY
-
Marzec
-
Luty
-
Grudzień
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
Grudzień
-
Listopad
- Zwrot PCC od czynności restrukturyzacyjnych z udziałem spółek komandytowo-akcyjnych
- Zmiany podatkowe na Cyprze zachętą dla potencjalnych inwestorów
- Cypryjskie fundusze inwestycyjne mogą korzystać ze zwolnienia podatkowego w Polsce
- Nowe sankcje za niezłożenie sprawozdania finansowego
- Europejskie poświadczenie dziedziczenia
-
Październik
-
Lipiec
-
Grudzień
Kategorie
- Alternatywna Spółka Inwestycyjna (19)
- Inwestycje (56)
- Jurysdykcje (13)
- M&A (14)
- Podatki (81)
- Polska Fundacja Rodzinna (6)
- Polska Spółka Holdingowa (2)
- Prawo (44)
- Relokacja (9)
- Reorganizacja (6)
- Rezydencja Podatkowa (13)
- Rozliczanie Podatku (5)
- Sukcesja (10)
- Sukcesja rodzinna (2)
- Ulgi Podatkowe (5)
- Wealth Advisory (11)
- Wyjście za granicę (18)
- Zabezpieczenie aktywów (2)

Nowe publikacje
Chcesz być na bieżąco, wpisz mail, a otrzymasz nowe publikacje prosto do skrzynki: