APETYT NA INWESTYCJE W TRUDNYCH CZASACH. SPÓŁKA W NOWYM YORKU

Przyznajmy, że każdy portfel przechodzi obecnie szybki remanent i przegrupowanie. Analiza sytuacji na rynku skłania do konserwatywnej postawy: „czekamy i wstrzymujemy planowane inwestycje”, albo przeciwnie, widzimy nieco agresywniejsze podejście – jak wykorzystać rynkowe przetasowania i gdzie dostrzec najszybsze spadki, czytaj – okazje. Wielu inwestorów amerykańskich patrzy np. na rynek CEE. A inwestując woli transakcje przeprowadzić na prawie amerykańskim zatem warto poczytać jak działa spółka w Nowym Yorku.
Dokładnie takie same rozterki należy rozpatrywać na skalę globalną. Nie ma znaczenia czy kapitał pochodzi znad Wisły, z Nowego Yorku czy z Dubaju. Ten sam kapitał szuka okazji w tej niecodziennej sytuacji.
Jak w tej sytuacji powinny się pozycjonować polskie spółki? Kapitał zagraniczny (np. zza Oceanu) szuka możności w Europie, w tym w Polsce. Jednak ze względu na różnice regulacyjne, jest mu łatwiej sięgać po znajome rozwiązania. Innymi słowy łatwiej jest zainwestować znaczne pieniądze w spółkę z siedzibą w stanie Nowy York, niż w spółkę polską. W praktyce oznacza to, że polska spółka poszukująca inwestora, łatwiej znajdzie go na rynku amerykańskim, mając spółkę siostrę czy matkę w US. Tutaj możemy się wdawać w polemikę na temat bezpieczeństwa takiej inwestycji lub przejść bezpośrednio do fazy realizacji. Skoro obcy kapitał potrzebuje takiego bezpieczeństwa, to jakie są instrumenty, aby je zapewnić…
Jak zatem założyć spółkę w US?
Najczęściej używaną spółką w Nowym Yorku jest C-corporation, gdyż to ona spełnia warunki dla większości zakładanych scenariuszy biznesowych, chociaż ostatnimi laty często konkuruje ze spółką typu LLC.
C -corporation
Spółka typu C-corporation jest najstarszą i najpowszechniej rozważaną formą spółki. Pierwszym z powodów jest ograniczona odpowiedzialność jaką zapewnia wspólnikom z racji zobowiązań oraz innych tytułów, które mogą wynikać z działalności spółki. W rezultacie C-corporation jest naturalnym wyborem dla podmiotów, które będą poszukiwały inwestorów.
Podwójne opodatkowanie C -corporation
Jako, że spółka C -corporation jest odrębnym bytem prawnym od jej wspólników, podobnie jak w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jej dochód podlega odrębnemu opodatkowaniu. Tak na poziomie federalnym, jak i stanowym. Dalej dystrybucja dochodu do wspólników podlega odrębnemu opodatkowaniu podatkiem od ich dochodów osobistych. Ten aspekt może być traktowany jako uciążliwość spółki C-corporation w stosunku do LLC, gdzie można wybrać inną formę opodatkowania. Ale o tym za chwilę.
Regulacje statutowe Spółki C -corporation
W odróżnieniu od LLC spółki typu korporacyjnego w US (bez względu czy mamy do czynienia z C-corporationczy też S-corporation) są uregulowane na podobieństwo spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w KSH czy niemieckiej GmbH w LLCA.
W Nowym Yorku na przykład stanowe regulacje tj. New York Business Corporations Law (BCL) przewidują jak powinna wyglądać organizacja takiej spółki. Np.: w spółce C-corporation zawsze będzie zarząd (board of directors) oraz zawsze będą inne organy. Tak więc organizacja spółki, która posiada jednego udziałowca nie będzie odbiegała od jej organizacji, gdy udziałowców będzie wielu. W jednoosobowej spółce jej udziałowiec może być jednocześnie członkiem zarządu (dyrektorem), sekretarzem (secretary) oraz skarbnikiem (treasurer). To wszystko dlatego, że statut oraz prawo wymagają takich organów. Dodatkowo, w spółkach tych wymagane są obligatoryjne zgromadzenia wspólników, podobnie jak w przypadku polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
C-Corporation jest z powodzeniem wykorzystywana dla celów pozyskania inwestorów, czy to na giełdzie czy inwestorów prywatnych. W tym miejscu należy podkreślić, że formalistyczne regulacje obowiązujące spółkę C-corporation doskonale się do takiego celu nadają. Dlatego przedsiębiorcy planujący pozyskanie inwestorów zewnętrznych powinni poważnie rozważyć taką formę korporacyjną w stosunku do alternatywy jaką stanowi LLC.
Również w sytuacji, gdy spółka planuje wiele rund pozyskania kapitału (np.: fundusze venture etc.), taka forma (korporacyjna) spółki jest dobrze postrzegana.
S Corporation
Tutaj należy wspomnieć, że obok C-corporation istnieje również S-Corporation, która jest spółką transparentną podatkowo. W stanie Nowy York, inaczej niż w niektórych stanach istnieje możliwość powołania do życia S-Corporation pośrednio. Po założeniu
C-corporation oraz specjalny wybór tzw. revocable “Subchapter S Election” składany do IRS oraz stanowych organów podatkowych faktycznie zakładana jest S-Corporation. Innymi słowy, nie istnieje coś takiego jak oddzielny typ spółki, ale S-corporation jest co do formy C-corporation, która wybiera inny reżim podatkowy.
Niestety ten typ spółki nie jest dostępny dla wspólników, którzy nie są rezydentami US. Nie może też posiadać więcej niż 100 udziałowców, ani emitować różnych klas udziałów. Tutaj znów przejawia się przewaga LLC.
Spółka non profit
Spółka non profit, zwana Not-For-Profit Corporation jest to podmiot, który zakładany jest
w celach niezarobkowych. Inaczej jak typowa spółka, not-for-profit nie posiada udziałowców (ale tzw. members), a dochód jej nie może być wypłacony lub wykorzystany na ich korzyść, ani na korzyść zarządu (directors), czy członków jej innych organów (z wyjątkiem wynagrodzenia za ich pracę). Not-For-Profit Corporation to podmiot na wzór polskiej fundacji, ale w formie spółki. Musi posiadać co najmniej trzech członków zarządu. Należy dodać, że w polskim systemie prawnym spółka z o.o. może również prowadzić działalność w celach nie zarobkowych. Przy czym nie jest pozbawiona możliwości dokonywania wypłat na rzecz zarządu i udziałowców.
Limited Liability Company
Spółka typu Limited liability company (LLC) jest młodszą, zaledwie 35-letnią siostrą
C-corporation. Jednak w tym krótkim swoim życiu zdołała zdominować nieco amerykański rynek. Wiele podmiotów wybiera taką właśnie formę prowadzenia działalności. Dlaczego?
Należy pamiętać, że w każdym stanie spółka ta może podlegać nieco innemu reżimowi prawnemu. W stanie Nowy York cechują ją następujące trzy istotne zaskakująco atrakcyjne elementy.
Hybrydowa forma spółki LLC
Spółka LLC jest postrzegana jako hybryda ze względu na ograniczoną odpowiedzialność jej członków oraz zarządu, zaś z drugiej strony korzysta z opodatkowania jako spółka transparentna podatkowo (czyli opodatkowanie jest na poziomie wspólników).
Jej elastyczność sprawia, że LLC jest postrzegana jako bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorców, gdyż umożliwia prowadzenie biznesu przy ograniczonej odpowiedzialności (jedynie spółka odpowiada swoim majątkiem) i jednocześnie korzystanie z liniowego opodatkowania na poziomie wspólników. Jest to bardzo korzystne połączenie, które w polskich warunkach można porównać do hybrydy w postaci spółki sp. z o.o. wraz ze spółką komandytową. Dokładnie tą formę daje uproszczona spółka LLC, której rejestracja w US kosztuje raptem dwa razy tyle, co założenie spółki sp. z o.o. spółki komandytowej w Polsce; a na pewno jest tańsze niż założenie prostej spółki GmbH w Berlinie czy w Zurichu.
Walorem LLC jest bezdyskusyjnie jej podatkowy reżim, który pozwala na płacenie podatków przez spółkę, zaś dochody (czy straty) alokowane są do jej udziałowców. To z kolei oznacza, że w przypadku dochodów uzyskanych przez udziałowca z innych źródeł może on rozliczyć straty LLC w swoim zeznaniu podatkowym. W kontekście podatków należy pamiętać, że podatek płacony od dochodów osób fizycznych w US jest dość wysoki, ale płaci się go w określonych przypadkach.
Swoboda kształtowania zasad funkcjonowania LLC w umowie spółki
I tutaj zaczyna się robić jeszcze ciekawiej. Stan Nowy York zapewnia kilka fundamentalnych reguł działania LLC zapewniając jednocześnie jej założycielom możliwość wyboru swojego własnego systemu działania. Musi on zostać zapisany w umowie spółki (operating agreement). Umowa spółki LLC jest zawierana pomiędzy założycielami LLC oraz samą LLC, i definiuje takie elementy jak sposób zarządu spółką (zarząd, managerowie zewnętrzni, members/założyciele, etc.), prawa, obowiązki założycieli, sposób opodatkowania (tak!), zasady zwoływania spotkań, wymagania kworum, czy w reszcie sposób alokacji dochodów czy strat na wspólników, etc.).
Klasyfikacja podatkowa LLC również jest wybierana na etapie założenia spółki
Jednym z najbardziej zaskakujących cech LLC jest możliwość wyboru sposobu opodatkowania dochodów spółki. Na etapie jej założenia, to założyciele wybierają czy LLC będzie opodatkowana jako spółka transparentna podatkowo, czy też jako corporation. Niezwłocznie po założeniu spółki w Nowym Yorku, spółka otrzyma żądanie udzielenia informacji na specjalnym formularzu. W tym miejscu wybiera się najczęściej rodzaj opodatkowania na poziomie wspólników.
Jaką spółkę warto założyć w US?
Każdy przypadek wymaga odrębnej analizy. Poza kwestiami czysto biznesowymi należy dokładnie przeanalizować strategię prawną i podatkową.
Inne elementy należy brać pod uwagę w przypadku spółki, która ma posłużyć prowadzeniu działalność operacyjnej w Stanach (np.: ma świadczyć usługi w zakresie Machine Learningu na rzecz lokalnych korporacji), a inne kryteria należy wziąć pod uwagę jeśli spółka będzie holdingiem.
W tym drugim przypadku nie tylko kwestie korporacyjne mogą przemawiać za wyborem formy C-corporation. Również kwestie podatkowe. C-corporation może skorzystać ze znacznych zwolnień lub odliczeń podatkowych, przez co jej opodatkowanie może być zbliżone efektywnie do zera. Każdy jednak przypadek jest inny i wymaga pogłębionej analizy adekwatnej do planu biznesowego spółki.
Ulokowanie właściwej spółki na rynku US dla polskich przedsiębiorców może oznaczać otwarcie się na dotarcie do globalnych partnerów handlowych. Może również ułatwić dostęp do inwestorów z dużym kapitałem. Pokusa jest duża. Trzeba uważać jednak, gdyż można popełnić na tej ścieżce sporo błędów. Odpowiedni doradcy z doświadczeniem w strukturyzacji nowoczesnych i dynamicznych spółek są w stanie nie tylko realnie i rzetelnie doradzić przy założeniu struktury, lecz również poprowadzić ich obsługę w transgranicznych relacjach
z inwestorami.

Blog pod redakcją dr Anny Marii Panasiuk

Założyciel i partner zarządzający kancelarii Panasiuk & Partners. Wieloletni doradca klienta w wealth management. Kieruje zespołem prawników, doradców podatkowych i księgowych, gdzie usługi zespołu skierowane są na efektywne zarządzenia portfelem klientów.
Autorzy

dr Anna Maria Panasiuk
partner zarządzający | adwokat | wealth advisor
Andrzej Sałamacha
partner, radca prawny
Magda Kwiatkowska
radca prawny
Szczepan Adamski
OF COUNSEL | PRAWNIK | PREZES ZARZĄDU YOURS SP. Z O.O.
Sabina Tyszko
konsultant podatkowy
Piotr Świąć
adwokat
Adam Apel
doradca podatkowy
Monika Baran
radca prawny
Kamil Kowalik
doradca podatkowy
Katarzyna Bieńkowska
radca prawny,
doradca podatkowy YOURS Panasiuk
Paweł Szumowski
aplikant radcowski
Yours Panasiuk
Edyta Winnicka
prawnik
Antoni Goraj
radca prawny
Katarzyna Zając
aplikant radcowski
Yours Panasiuk
Paweł Turek
doradca podatkowy
Michał Nowacki
radca prawny
Sylwia Rybicka
dyrektor ds. rozwoju
Sylwia Rozwandowicz
adwokat
Marta Kwiatkowska - Abramowska
asystent prawny
dr Adam Barcikowski
head of tax | doradca podatkowy
Dorota Sajewicz
investment partner
dr Maja Czarzasty- Hercberg
OF COUNSEL/RADCA PRAWNY
Maciej Małachowski
aplikant radcowski
Klaudia Borkowska
Aplikantka adwokacka
Archiwum
-
2023
-
2022
-
Grudzień
- POLISH FAMILY FOUNDATION – A new solution for entrepreneurs
- POLSKA FUNDACJA RODZINNA – nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców
- INVESTMENT FUNDS IN THE NETHERLANDS – ABC OF SETTING UP OF AIF
- FUNDUSZE INWESTYCYJNE W HOLANDII – ABC ZAŁOŻENIA AFI
- TAX INCENTIVES TO INVEST IN AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND (AIF)
- ZACHĘTY PODATKOWE DO INWESTYCJI W ALTERNATYWNĄ SPÓŁKĘ INWESTYCJNĄ (ASI)
-
Listopad
-
Październik
- CAN AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND SERVE THE PURPOSES OF PRIVATE INVESTMENTS?
- CZY ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA MOŻE SŁUŻYĆ PRYWATNYM INWESTYCJOM?
- M&A – TRANSACTION TRIVIA IN MERGERS & ACQUISITIONS
- M&A – CIEKAWOSTKI TRANSAKCJI MERGERS & ACQUISITION
- HISZPAŃSKA REZYDENCJA PODATKOWA – PUZZLE DLA WTAJEMNICZONYCH!
- Spanish tax residence – jigsaw puzzles for the initiated!
-
Wrzesień
-
Sierpień
-
Lipiec
-
Maj
- PODWÓJNA REZYDENCJA PODATKOWA – 4 PRZYKŁADY POWSTANIA [CZĘŚĆ II OSOBY PRYWATNE]
- DUAL TAX RESIDENCE – 4 EXAMPLES OF ITS EMERGENCE [PART II NATURAL PERSONS]
- INVESTORS’ Q&A ABOUT THE ALTERNATIVE INVESTMENT FUNDS
- O CO NAJCZĘŚCIEJ PYTAJĄ INWESTORZY W KONTEKŚCIE ASI (ALTERNATYWNYCH SPÓŁEK INWESTYCYJNYCH)?
- REVOLUTION ON THE MERGERS & ACQUISITIONS MARKET – RECORD-BREAKING M&A TRANSACTIONS IN POLAND
- REWOLUCJA NA RYNKU FUZJI I PRZEJĘĆ – REKORDOWE TRANSAKCJE M&A W POLSCE
- 7 SINS COMMITTED WHILE RUNNING A BUSINESS AND MAKING INVESTMENTS
- 7 GRZECHÓW PRZY PROWADZENIU BIZNESU I INWESTYCJACH
-
Kwiecień
-
Marzec
-
Luty
- SIMPLE CONSERVATIVE INVESTMENTS. HISTORICAL ANALYSIS OF THE LAST 20 YEARS
- PROSTE INWESTYCJE KONSERWATYWNE. ANALIZA HISTORYCZNA OSTATNICH 20 LAT
- CZY WARTO ZAMIESZKAĆ W HISZPANII? PRAWO BECKHAMA, CZYLI JAK NIE PŁACIĆ PODATKÓW W HISZPANII
- IS IT WORTH LIVING IN SPAIN? BECKHAM 'S LAW, HOW TO AVOID PAYING TAXES IN SPAIN
- ESTONIAN CIT 2022 AS A REMEDY FOR THE POLISH DEAL
- ESTOŃSKI CIT 2022 JAKO REMEDIUM NA POLSKI ŁAD
-
Styczeń
- HOW CAN YOU SET UP AN ALTERNATIVE INVESTMENT FUND IN A FEW WEEKS?
- JAK MOŻNA ZAŁOŻYĆ ALTERNATYWNĄ SPÓŁKĘ INWESTYCYJNĄ W KILKA TYGODNI?
- DO CLOSED-END INVESTMENT FUNDS STILL PAY OFF?
- CZY FUNDUSZE INWESTYCYJNE ZAMKNIĘTE JESZCZE SIĘ OPŁACAJĄ?
- 6 REASONS WHY IT IS WORTH DEVELOPING A BUSINESS OUTSIDE POLISH BORDERS
- 6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ROZWIJAĆ BIZNES POZA POLSKĄ
-
Grudzień
-
2021
-
Grudzień
-
Listopad
-
Październik
- LIFE IN TENERIFE – TAXES AND REAL ESTATE IN THE CANARY ISLANDS
- TENERYFA NA ŻYCIE – PODATKI I NIERUCHOMOŚCI NA WYSPACH KANARYJSKICH
- TURNKEY REORGANISATION – HOW TO PREPARE A BUSINESS FOR INTERNATIONAL EXPANSION
- REORGANIZACJA POD KLUCZ CZYLI JAK PRZYGOTOWAĆ BIZNES NA EKSPANSJĘ ZAGRANICZNĄ
- BUSINESS EXPANSION OUTSIDE THE EU – LET’S HAVE A LOOK AT OTHER CONTINENTS
- EKSPANSJA BIZNESU POZA UE – SPÓJRZMY NA INNE KONTYNENTY
-
Wrzesień
-
Sierpień
- MAJĄTEK RODZINNY
- COMPANY RELOCATION WITHIN THE EU: PROCESS ANALYSIS AND CASE STUDY
- PRZENIESIENIE SPÓŁKI W OBRĘBIE UE: ANALIZA PROCESU I CASE STUDY
- SCALING UP BUSINESS. TAXES IN ESTONIA, ITALY, UNITED KINGDOM, MALTA AND CYPRUS – COMPARISON
- EKSPANSJA BIZNESU. PODATKI W EUROPIE.
- POLSKI ŁAD OCZAMI PRZEDSIĘBIORCY
-
Lipiec
- EXPANDING NEXT DOOR – THE CZECH REPUBLIC, SLOVAKIA, GERMANY, ROMANIA
- EKSPANSJA PO SĄSIEDZKU – CZECHY, SŁOWACJA, NIEMIECY, RUMUNIA
- CONVERTIBLE DEBT IN POLAND
- CONVERTIBLE DEBT PRZY INWESTYCJACH PRE-SEED
- AIFs (ALTERNATIVE INVESTMENT FUNDS) LEAD THE WAY ON THE POLISH CAPITAL MARKET
- ASI WIEDZIE PRYM NA POLSKIM RYNKU KAPITAŁOWYM
- FAMILY FOUNDATIONS IN POLAND. CONCEPT VERSUS ENTREPRENEURS’ EXPECTATIONS
- FUNDACJA RODZINNA W POLSCE. ISTOTA POMYSŁU A OCZEKIWANIA PRZEDSIĘBIORCÓW
-
Czerwiec
- CORPORATE TAX RELIEF AND INCENTIVES FOR INVESTORS – NEW (BETTER?) SOLUTIONS
- ULGI PODATKOWE I ZACHĘTY DLA INWESTORÓW – IDZIE NOWE (LEPSZE?)
- 9% CIT ZAMIAST 19%, JAK PŁACIĆ NIŻSZY PODATEK
- CYPRUS VS. UNITED ARAB EMIRATES, WHERE TO MOVE? CHANGE OF TAX RESIDENCE
- CYPR VS. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE, GDZIE SIĘ WYPROWADZIĆ? ZMIANA REZYDENCJI PODATKOWEJ
-
Maj
-
Kwiecień
-
Marzec
-
Luty
-
Styczeń
- 6 MAJOR CHANGES IN THE BEHAVIOUR OF PRIVATE INVESTORS AND THEIR PORTFOLIOS IN 2020
- 6 GŁÓWNYCH ZMIAN W ZACHOWANIACH I PORTFELACH INWESTORÓW PRYWATNYCH W ROKU 2020
- TAX SIMPLIFICATION 2021 IN POLAND – A MAGNET FOR FOREIGN INVESTORS
- UPROSZCZENIA PODATKOWE 2021 W POLSCE – MAGNESEM DLA INWESTORÓW ZAGRANICZNYCH
- ALTERNATIVE INVESTMENT FUND (AIF) – A FIRST-CLASS INVESTMENT VEHICLE AT YOUR FINGERTIPS
- ALTERNATYWNA SPÓŁKA INWESTYCYJNA (ASI). PIERWSZORZĘDNY WEHIKUŁ INWESTYCYJNY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
- ESTONIAN CIT – EFFECTIVE REDUCTION IN CORPORATE TAX IN POLAND
- CIT ESTOŃSKI – EFEKTYWNE OBNIŻENIE OPODATKOWANIA SPÓŁEK W POLSCE
-
Grudzień
-
2020
-
Grudzień
-
Listopad
- WE BREAK STEREOTYPES! PRECONCEPTIONS ABOUT LAWYERS AND THE REALITY OF BUSINESS
- AM I REALLY SAVING MYSELF MONEY? TODAY I WILL SAVE 100 PLN TO LOSE 1000 PLN TOMORROW
- ŁAMIEMY STEREOTYPY! CZYLI PRZEKONANIA O PRAWNIKACH, A REALIA BIZNESU
- CZY TO NAPRAWDĘ OSZCZĘDNOŚĆ? DZIŚ „ZAOSZCZĘDZĘ” 100 ZŁ ŻEBY JUTRO STRACIĆ 1000 ZŁ
- ZAPRASZAMY do MONAKO
- WHY IS IT WORTH BECOMING A TAX RESIDENT OF MONACO?
- DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ REZYDENTEM MONAKO? PODATKI W MONAKO
-
Październik
-
Wrzesień
-
Sierpień
-
Czerwiec
- THE WORLD IS CHANGING, AND YOU ARE STILL LOOKING FOR A UNICORN? In this article, we tell you everything you need to know to find one
- ŚWIAT SIĘ ZMIENIA, A TY WCIĄŻ SZUKASZ JEDNOROŻCA. Wszystko co musisz wiedzieć aby go znaleźć napisaliśmy tutaj
- KRYZYSOWE INWESTYCJE, CZYLI: ODWAŻNA INWESTYCJA WYMAGA OSTROŻNEGO PLANOWANIA
- JAK TRWOGA TO DO PRAWNIKA – NIEPOKOJĄCE TENDENCJE WŚRÓD STARTUPÓW
-
Maj
-
Kwiecień
- AMERICAN TAX COMPETITION. HELPFUL OR „HARMFUL”
- KONKURENCJA PODATKOWA PO AMERYKAŃSKU. POŻĄDANA, CZY „SZKODLIWA”
- PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO. Czyli jak inwestować, żeby nie stracić
- INVESTING IN HARD TIMES: HOW TO SET UP YOUR BUSINESS IN NEW YORK
- APETYT NA INWESTYCJE W TRUDNYCH CZASACH. SPÓŁKA W NOWYM YORKU
- WPŁYW PANDEMII NA TRANSAKCJE FUZJI I PRZEJĘĆ
- IMPACT OF A PANDEMIC ON MERGERS AND ACQUISITIONS
- PODATKI NA TRUDNE CZASY
-
Marzec
-
Luty
-
Grudzień
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
Grudzień
-
Listopad
- Zwrot PCC od czynności restrukturyzacyjnych z udziałem spółek komandytowo-akcyjnych
- Zmiany podatkowe na Cyprze zachętą dla potencjalnych inwestorów
- Cypryjskie fundusze inwestycyjne mogą korzystać ze zwolnienia podatkowego w Polsce
- Nowe sankcje za niezłożenie sprawozdania finansowego
- Europejskie poświadczenie dziedziczenia
-
Październik
-
Lipiec
-
Grudzień
Kategorie
- Alternatywna Spółka Inwestycyjna (19)
- Inwestycje (56)
- Jurysdykcje (13)
- M&A (14)
- Podatki (81)
- Polska Fundacja Rodzinna (6)
- Polska Spółka Holdingowa (2)
- Prawo (44)
- Relokacja (9)
- Reorganizacja (6)
- Rezydencja Podatkowa (13)
- Rozliczanie Podatku (5)
- Sukcesja (10)
- Sukcesja rodzinna (2)
- Ulgi Podatkowe (5)
- Wealth Advisory (11)
- Wyjście za granicę (18)
- Zabezpieczenie aktywów (2)

Nowe publikacje
Chcesz być na bieżąco, wpisz mail, a otrzymasz nowe publikacje prosto do skrzynki: