WEALTH ADVISORY

Jesteś przedsiębiorcą? Twój biznes rozrósł się na tyle, że wymaga uporządkowania, a najważniejsze aktywa ochrony przed ryzykiem biznesowym oraz geopolitycznym?

 

Chcesz się zaangażować w inwestycje bardziej niż do tej pory? Doskonale wiesz, że kapitał dziś trzeba chronić szczególnie, a jest to trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Sprzedałeś udziały spółki, zainwestowałeś w nowy biznes, zdywersyfikowałeś swój portfel, ale zastanawiasz się czy zrobiłeś to dobrze i jak jeszcze możesz zabezpieczyć majątek i przyszłość Twoich najbliższych?

 

Co wiemy o wealth planning?

 

Nasz zespół ma ponad 20-letnie doświadczenie w porządkowaniu i restrukturyzacji aktywów na polu międzynarodowym. Usługi estate planning lub wealth management znane są na świecie od wielu lat, a my uczyliśmy się od najlepszych. Dbamy nie tylko o kwestie bezpieczeństwa prawnego, podatkowego, czy sukcesji. Bierzemy przede wszystkim pod uwagę również praktyczną stronę utrzymania i zarządzania aktywami, rozumiemy biznes i brak czasu naszych klientów. Staramy się uwzględnić specyfikę sytuacji klienta. Organizując strukturę aktywów prywatnych i biznesowych wybieramy optymalne rozwiązania służące bezpieczeństwu oraz racjonalizacji kosztów.

 

Co robimy dla naszych klientów? 

 

 • Organizujemy struktury holdingowe oraz rodzinne w środowisku międzynarodowym kierując się preferencjami rodzinnymi lub prowadzonym biznesem. (Ponad 150 struktur postawionych dla naszych klientów.)
 • Dokonujemy reorganizacji istniejących struktur zagranicznych, ich transgranicznej relokacji lub transferu aktywów.
 • Prowadzimy procesy likwidacji struktur oraz repatriacji aktywów do kraju. Likwidujemy najbardziej skomplikowane i „zaniedbane” struktury międzynarodowe.
 • Towarzyszymy w procesach zmiany rezydencji podatkowej, zarządzania ryzykiem podwójnej rezydencji podatkowej, wypełnianiu obowiązków dewizowych czy zadośćuczynienia obowiązku exit taxw przypadku utraty polskiej rezydencji podatkowej.
 • Świadczymy usługi powiernika w fundacji prywatnej poza granicami Polski.
 • Uczestniczymy w procesach spadkowych poza granicami kraju (pomogliśmy ponad 20 rodzinom).
 • Zapewniamy płynność i bezpieczeństwo procesu dziedziczenia transgranicznego.
 • Tworzymy i obsługujemy zagraniczne fundacje rodzinne.
 • Pośredniczymy w kontaktach z bankami i Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych, optymalizując koszty obsługi portfeli inwestycyjnych naszych klientów (otworzyliśmy ponad 200 rachunków inwestycyjnych w ponad 20 instytucjach finansowym w Europie i na Świecie).
 • Wspieramy naszych klientów w negocjacjach.
 • Zapewniamy wsparcie prawne i podatkowe w celu zminimalizowania strat powstałych na skutek nieudanych inwestycji, pomagamy inwestorom uporządkować sytuację finansową i wycofać się z nierentownego biznesu.

 

Na co zwracamy uwagę?

 

 • Śledzimy zmieniające się warunki geopolityczne, regulacyjne oraz prawno-podatkowe w Europie i na Świecie od późnych lat 90’. Przez ponad 20 lat zajmujemy się obsługą klientów, którzy powierzyli nam swoje aktywa, proces sukcesji czy nadzór nad majątkiem.
 • Antycypując zachodzące zmiany zapewniamy właściwą organizację aktywów rodzinnych.
 • Patrzymy na bezpieczeństwo aktywów wybierając rozwiązania proste i oszczędne w obsłudze. Wiemy, że rozwiązanie na lata nie może być drogie w utrzymaniu.
 • Identyfikujemy obszary, które mogą generować ryzyka i potencjalne problemy; Pamiętamy o dywersyfikacji i przypominamy o niej naszym klientom! 
 • Kompleksowo monitorujemy i negocjujemy koszty zarządzania portfelem aktywów płynnych. Wiemy, jak negocjować w imieniu naszych klientów.

 

 

Przykładowe projekty:

 

FIZAN VS ASI CZYLI INWESTYCJE TAK – KOSZTY NIE

Dokonaliśmy reorganizacji i uproszczenia struktury inwestycyjnej poprzez przeniesienie aktywów z Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (FIZAN) do Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej (ASI). Następnie przygotowaliśmy z klientem harmonogram dalszych inwestycji i jego wdrożenia. Obecnie prowadzimy nadzór nad inwestycjami klienta w ramach obecnej struktury inwestycyjnej.

 

OBSŁUGA SPIENIĘŻENIA INWESTYCJI NA RYNKU AMERYKAŃSKIM (WARTOŚĆ 2 MLN USD), ZAPLANOWANIE OCHRONY AKTYWÓW I SUKCESJI

Doradzaliśmy na rzecz jednego z akcjonariuszy przy transakcji M&A dotyczącej akcji amerykańskiej spółki będącej liderem środowisk wykonawczych Java. Nasza obsługa obejmowała międzynarodowe doradztwo prawno-podatkowe w wyjściu z inwestycji oraz pełnowymiarowe wsparcie w planowaniu sukcesji (włączając w to objęcie funkcji wykonawcy testamentu). Przeprowadziliśmy proces dywersyfikacji inwestycji oraz zabezpieczyliśmy interesy rodzinne przed obecnymi ryzykami wynikającymi z zawirowań po pandemii.

 

POWIERNICZE USŁUGI DLA ZAGRANICZNEGO RODU ARYSTOKRATYCZNEGO

Zarządzanie majątkiem znajdującym się w Polsce, a należącym do zagranicznej arystokratycznej rodziny. Obsługa finansowa, prawna, podatkowa i korporacyjna oraz administracyjna i powiernicza.

anna-maria-panasiuk
dr Anna Maria Panasiuk

partner zarządzający

tel. +48 601 879 889 panasiuk@panasiuk.com.pl
szczepan-adamski
Szczepan Adamski

of counsel/prawnik

tel. +48 22 625 16 36 info@panasiuk.com.pl
AdamBarcikowski
Adam Barcikowski

DORADCA PODATKOWY

tel. +48 22 625 16 36 info@panasiuk.com.pl

E-book

„Praktyczny przewodnik
o podatkach międzynarodowych
Dla inwestorów
i przedsiębiorców
- prosto podane a b c”

Pobierz bezpłatnie

Nasze biura

Warsaw, Poland

Panasiuk & Partners sp.k.
Nowogrodzka 10/8
00-511 Warszawa

Agno, Switzerland

Panasiuk & Partners sp.k. Representative Office
Via Lugano 13 , 6982 Agno

Tel: +41 (0) 91 610 25 09

Email: info@panasiuk.com.pl

Dane rejestrowe

Panasiuk & Partners sp.k., ul. Nowogrodzka 10/8, 00-511 Warszawa,
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000465801, NIP 7010384537

Copyrights © 2021 by Panasiuk&Partners. All rights reserved.
Design by NETIVO

Dziękujemy, pomyślnie zapisałeś się na naszą listę mailingową.