Zjednoczone Emiraty Arabskie są krajem bardzo atrakcyjnym podatkowo, jeśli nie prowadzi się działalności związanej z ropą naftową lub innymi paliwami kopalnymi. Jest to dobre miejsce dla biznesu zapewniające inwestorom bezpieczeństwo inwestowanych środków. Sprawdź – podatki Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Podatki Zjednoczone Emiraty Arabskie

Na poziomie całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich praktycznie nie istnieje podatek dochodowy dla przedsiębiorstw. Jedynie dochody uzyskiwane z działalności związanych z paliwami kopalnymi oraz działalności bankowej są opodatkowane. Stawka podatku dochodowego dla działalności związanej z paliwami kopalnymi wynosi 55%, a dla działalności bankowej (tylko oddziałów banków zagranicznych) wynosi 20%.
Podstawowa stawka podatku VAT wynosi 5%.

Jednakże w drodze zmian, od 1 czerwca 2023 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zacznie obowiązywać podatek dochodowy od osób prawnych ze stawką wyjściową w wysokości 9%. Stawka nowego podatku dochodowego wyniesie 0% dla części dochodów poniżej 375 000 AED podlegających opodatkowaniu. Natomiast dla dochodów powyżej 375 000 AED wyniesie 9%.

Podatki Zjednoczone Emiraty Arabskie zwróć uwagę na:

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo bardzo niskich podatków lub prawie wolne od podatków, jednakże należy mieć na uwadze, że jest to zrzeszenie krajów i uwarunkowania instytucjonalne oraz podatkowe mogą być różne w zależności o danego Emiratu.

W zakresie podatków międzynarodowych poprowadzimy

  • Doradztwo międzynarodowego planowania podatkowego
  • Konsultacje przy określeniu właściwej rezydencji podatkowej
  • Pełne wsparcie przy procesie uzyskania właściwej rezydencji
  • Pośrednictwo w kontakcie z polskimi oraz zagranicznymi organami skarbowymi
  • Wszelkie wsparcie przy międzynarodowych rozliczeniach podatkowych
  • Tworzenie struktur biznesowych i ochrony majątku w tym m.in. spółki holdingowej
Wyślij zapytanie Powrót do poprzedniej strony

FAQ

  • Jak wybrać odpowiedni kraj do przeprowadzki?

    Przeprowadzka za granicę o bardzo istotny krok życiowy. Kwestie podatkowe powinny stać na ostatnim miejscu. Zastanów się, gdzie chciałbyś żyć, gdzie Twoje dzieci powinny chodzić do szkoły, gdzie chcesz prowadzić biznes. Po szczerej odpowiedzi na te pytania, można dopiero zdecydować, który z krajów zaspokajający wszystkie potrzeby będzie najbardziej odpowiedni.

  • Jakie formalności muszę dopełnić wyprowadzając się z Polski?

    Jest ich wiele i zależą przede wszystkim od bieżącej sytuacji. Należy zmierzać do całkowitego zerwania jakichkolwiek powiązań z Polską. Przeprowadzamy Cię krok po kroku przez te formalności w naszym ebooku „Wyprowadzka z Polski” SPRAWDŹ.

  • Czy po przeprowadzce muszę składać zeznania podatkowe w Polsce?

    Zeznania w Polsce składają rezydenci Polscy albo osoby uzyskujące dochody w Polsce, które są rezydentami innego państwa. Wszystko zależy od tego, czy udało Ci się skutecznie utracić polską rezydencję. A jeśli tak, jakiego rodzaju dochody uzyskujesz z Polski.

  • Czy zapłacę podatek w Polsce przenosząc firmę za granicę?

    Pytanie dotyczy szerokiego zagadnienia exit tax. W pierwszej kolejności należy zweryfikować, co rozumiemy poprzez przeniesienie firmy za granicę. Może to być zarówno przeniesienie siedziby spółki, jak i osobista przeprowadzka przedsiębiorcy – osoby fizycznej. Skutki podatkowe obu sytuacji mogą być istotnie różne.

  • Czy mogę bez podatku przenieść majątek firmy do kraju docelowego?

    Ogólny limit, poniżej którego nie należy płacić exit tax w Polsce to 4 mln PLN. Niemniej zawsze trzeba sprawdzić tę kwestię, ponieważ przeniesienie majątku firmy do kraju docelowego nie zawsze będzie oznaczać to samo.